literatura universal . infants     inici
Kadare, Ismail

 


Fluturimi i patave tė egra nė forme V-je / El vol en forma de V de les oques salvatges

E krijuan gėrmėn

e vetme qė dinė:

V-nė superbe,

dhe u nisėn pėr fluturim.

 

Diēka lėnė pas,

diēka marrin mbe re.

Faleminderit, pata,

pėr aq sa bėtė pėr ne.

 

Me njė gėrmė tė vetme

nė qiellin e madh

sa njė raft librash,

na zgjuat mall.

 
imatge camp_u
cercador:  autor:     poema:           cercador avançat  boton busqueda avanēada
<<
web design KTON Y CĶA